» Материалы за 07.02.2019

Поздравляем победителей городского этапа республиканского конкурса «Спасатели глазами детей»!

Поздравляем победителей городского этапа республиканского конкурса «Спасатели глазами детей»: Буракову Валерию и Самсонова Никиту (1 место в номинации «Поделка»), Концеал Ксению (2 место в номинации «Стихотворение»), Павлова Максима (2 место в номинации «Поделка»), Богдашову Дарью (поощрительный диплом в номинации «Рисунок»).

Любімыя словы на роднай мове

Сто гадоў шукай другой красы,

А тым больш, што свет зусім не вузкі.

Ды, калі ты не бязродны сын,

Гавары са мной па-беларуску.

Яўгенія Янішчыц

Дзень беларускай мовы 7 лютага ў 9 “Б” класе праходзіў пад дэвізам- “Любімыя словы на роднай мове”. Акцыя “Беларуская мова. Пачні з пачуццяў!” дала магчымасць вучням назваць свае любімыя словы на беларускай мове.