» Материалы за 20.12.2019

Жывая даўніна

У чацвер 19 снежня вучні 7 “В” класа разам с класным кіраўніком вырашылі наладзіць экскурсію ў абласны краязнаўчы музей імя Е.Р. Раманава. На гэты раз імі была абрана экспазіцыя “Гісторыя краю ІX- пачатку XX стагоддзяў”. Юныя экскурсанты мелі магчымасць на свае вочы ўбачыць унікальны помнік пісьменства – берасцяную грамату ХІІІ ст., “свяшчэнны” камень “Мядзведзь”, знакамітае паўстанне гараджан-магілёўцаў 1606-1610гг., цудам ацалелыя іконы знішчанага ў 1938 годзе шэдэўра магілёўскай архітэктуры – гарадскога сабора Св. Іосіфа.

Зімовы настрой

В музее В.К.Бялыницкого-Бирули пройдет проект "Зiмовы настрой", где будут выставлены творческие работы учащихся Могилевского государственного колледжа искусств. Время работы выставки с 27 декабря 2019 по 30 января 2020.