» Материалы за 20.03.2020

Неделя английского языка

Language is like a kaleidoscope because
when you look inside, the pieces fit together,
forming beautiful designs that take new shapes,
building on the previous design.

С 16 по 21 марта в нашей школе прошла неделя английского языка. Целью предметной недели являлось повысить интерес учащихся к изучению иностранного языка, а также развитие языковых навыков, воспитание культуры общения, потребности в практическом использовании иностранного языка и расширение кругозора и познавательной активности учащихся школы.

Сімвалы маёй краіны

Кожная дзяржава мае свае сімвалы і эмблемы.

Сімволіка займае ў любой дзяржаве асаблівае месца. Сімвалы перадаюць гістарычную спадчыну чалавецтва, дазваляюць зазірнуць у мінулае і будучыню.  Вучні 11 “А” класа здзейснілі невялікае падарожжа ў сімволіку нашай Радзімы, разгледзелі сучасныя дзяржаўныя сімвалы. Мерапрыемства праходзіла ў пазнавальна-гульнявой форме, што дазваліла вучням лёгка ўспрымаць і засвойваць матэрыял. Дзеці мелі магчымасць не толькі быць гледачамі, але і прымаць актыўны ўдзел у праграме.