» Материалы за 07.05.2020

Сцяжынкамі Купалы і Коласа

7 мая ў беларускамоўны чацвер для вучняў другіх класаў прайшоў вусны часопіс “Янку Купалу і Якубу Коласу прысвячаецца”. Настаўнікі прадставілі асобныя старонкі з жыцця і творчасці пісьменнікаў. Прагучалі творы Янкі Купалы і Якуба Коласа, якія дзеці вывучалі на пазакласным чытанні і на ўроках. Вучні рабілі малюнкі да асобных твораў. З вялікім захапленнем дзеці ўспаміналі леташняе падарожжа на дачу Янкі Купалы ў Ляўкі. Апошняя старонка часопіса змяшчала гульні і забаўкі. Займальныя заданні гэтай старонкі былі звязаныя з жыццём і творчасцю Янкі Купалы і Якуба Коласа.

Профильное обучение для 10-х классов

УВАЖАЕМЫЕ УЧАЩИЕСЯ И РОДИТЕЛИ!

В 2020/2021 учебном году в государственном учреждении образования «Средняя школа № 39 г.Могилева» для 10-х классов будет организовано профильное обучение – изучение отдельных учебных предметов на повышенном уровне.

Перечень предметов, которые планируются для изучения на повышенном уровне:

- математика;

- химия;